IV Biennale Sztuki Europejskiej Rawicz – Rokosowo 2007

IV Biennale Sztuki Europejskiej z udziałem 22 artystów z Polski, Holandii, Belgii, Ukrainy, Litwy i Rumunii rozpoczęło się 29 sierpnia 2007 roku.
Otwierający Biennale burmistrz Tadeusz Pawłowski, podkreślił, że impreza umożliwia mieszkańcom miasta i okolic oglądanie prac, które są prezentowane również w znanych galeriach sztuki. – W dużych miastach, posiadających tradycje akademickie i hojnych sponsorów, takie imprezy są zapewne chlebem powszednim – powiedział burmistrz. – Dla Rawicza jest to wydarzenie znaczącej rangi. W małych miastach, gdzie brakuje edukacji artystycznej, sztuka współczesna jest na co dzień niedostępnym dobrem kultury, często niezrozumiałym. Takie międzynarodowe imprezy wypełniają więc lukę edukacyjną wychowania poprzez sztukę. Pozwalają szerzej ją poznawać, kształtować świadomość artystyczną, pobudzać wyobraźnię.
W ramach Biennale w Ratuszu odbyła się III Międzynarodowa Konferencja Kulturalna, której tematem był ,,Kolor w życiu i sztuce”. Prelegentami byli wykładowcy uniwersyteccy, krytycy sztuki oraz artyści biorący udział w imprezie.

Zobacz zdjęcia z wernisażu.
Obejrzyj katalog wystawy.

Dodaj komentarz