13. Rawickie Mosty Sztuki Rawicz – Rokosowo 2013

Po raz trzynasty Rawicz gościł artystów plastyków w ramach corocznych spotkań ze sztuka współczesną, organizowanych przez Muzeum Ziemi Rawickiej. Wernisaż Rawickich Mostów Sztuki odbył się 27 sierpnia w Ratuszu.

Otwierając wystawę jej kurator – prof. Jacek Jarczewski przypomniał, że jest to kolejne – trzecie już spotkanie artystów akademickich, tym razem z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Prezentujący na wystawie swoje instalacje, rzeźby, obrazy, szkice, grafiki, wideo artyści to profesorowie Wydziału Artystycznego w Katowicach oraz Wydziału Malarstwa i Wydziały Rzeźby z Poznania i Wrocławia, dziekani, kierownicy katedr i pracowni: Sławomir Brzoska, Wojciech Gorączniak, Jacek Jarczewski, Paweł Jarodzki, Jola Jastrząb, Alicja Jeziorecka, Janusz Karbowniczek, Paweł Kiełpiński, Karolina Komasa, Wiesław Koronowski, Janusz Kucharski, Andrzej Łabuz, Janusz Merkel, Wojciech Pukocz, Marcin Radziejewski, Lesław Tetla, Waldemar Węgrzyn, Andrzej Załecki, Aleksander Marek Zyśko. Ponadto na wystawie pokazano prace studentów w ramach projektu artystyczno-dydaktycznego powstałego pod kierunkiem prof. Adama Chmielowca w Pracowni Projektowania Malarstwa w Architekturze i Urbanistyce ASP we Wrocławiu.
Wernisaż uświetnił koncert poezji śpiewanej w wykonaniu zespołu „Koniugacja”.
Wystawie towarzyszył katalog, współfinansowany przez ASP w Katowicach, ASP we Wrocławiu i UA w Poznaniu. W ramach spotkania akademickiego odbyło się w Rokosowie seminarium „Warunki i kierunki kształcenia w uczelniach plastycznych”.
13. Rawickie Mosty Sztuki nie okazały się pechowe. W ostatnich dniach sierpnia Rawicz ponownie stał się przez chwilę ważnym punktem na mapie współczesnej sztuki, nie tylko w skali lokalnej.
  Zdjęcia z wernisażu Rawickich Mostów Sztuki obejrzyj tutaj.

Katalog wystawy obejrzyj tutaj.
(P)

Dodaj komentarz