Wystawa Artystów z Polski i Japonii, NFM

Zapraszamy do Narodowego Forum Muzyki na wystawę artystów polskich i japońskich, którzy w swoich pracach badają szerokość i zakres pola widzenia, w sensie formalnym i pojęciowym.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Limited Vision, który jest realizowany przez Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu przy współpracy z twórcami z Tokio: z grupą OLTA i kolektywem Art Trace Gallery.

Wynikiem tych wspólnych działań są projekty w zakresie współczesnych mediów rysunkowych zarówno w Polsce, jak i w Japonii. Wrocławska część projektu Limited Vision to oprócz wystawy także performans grupy OLTA w galerii Awangarda BWA Wrocław.

Projekt LIMITED VISION / WIDZENIE OGRANICZONE to kontynuacja współpracy artystycznej między Polską i Japonią, która rozpoczęła się podczas Międzynarodowego Triennale Rysunku we Wrocławiu w 2016 roku, a którego organizatorem głównym jest Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Obecny projekt powstał w związku z obchodami rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią przed 100 laty.

Kuratorzy projektu

Przemek Pintal

Daniela Tagowska

Na wystawie możemy obejrzeć rysunek Jacek Jarczewskiego:

Rysunek haptyczny – tryptyk – geneza linii, 123 x 175 cm. masy syntetyczne, pastel olejny, 2018r

Inne rysunki:

Jacek Jarczewski rysunek haptyczny, cykl geneza 1, technika własna, 99×67 cm. 2018 r.

Jacek Jarczewski, rysunek haptyczny, cykl geneza 2, 59×123 cm. technika własna 2018 r.

Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 18.10 o godzinie 18:00 na trzecim piętrze w budynku Narodowego Forum Muzyki.

Dodaj komentarz